Daca esti pasionat(a) de ingrijirea si practicarea cosmeticii cu produse cat mai naturale si doresti sa obti rezultate vizibile pentru clientii/pacientii tai, atunci cursul de API-cosmetica reprezinta piatra de temelie pentru a incepe sa cunosti lumea profesionala a tratamentelor cosmetice apicole.

Produsele apicole folosite in ingrijirea cosmetica influenteaza pozitiv functiile fiziologice ale celulelor pielii: regenereaza, protejeaza pielea de radicali liberi, de influentele daunatoare ale mediului inconjurator, regleaza metabolismul, stimuleaza producerea de colagen, intarzie modificarile degenerative, maresc puterea de aparare.

De asemenea, produsele apicole fiind compatibile 100% cu organismul uman, asigura pielii substante de reconstructie, imbunatatesc vizibil structura, elasticitatea, culoarea, supletea si finetea pielii. Sunt ideale pentru profilaxia fenomenelor de imbatranire a pielii.

Cu o experienta de peste 20 de ani in lucrul cu produsele stupului in cosmetica, doamna Neli Pfeiffer, pionier in apiterapia cosmetica si fondator al Centrului de Frumusete si Sanatate Apiestetic si al Scolii de Cosmetologie Apiestetic, va impartasi din secretele cosmeticii apicole in cadrul unui curs intensiv, structurat pe doua zile:

Ziua 1 (29.11.2014)

  • notiuni specifice de dermatologie si anatomie cu aplicatii in cosmetica
  • clasificarea si diagnosticarea tipurilor de ten
  • produsele apicole folosite in cosmetica aplicata
  • utilizarea produselor apicole in cadrul tratamentelor cosmetice personalizate

Ziua 2 (30.11.2014)

  • prezentare studii de caz cu tratamente cosmetice apicole
  • demonstratii si aplicatii practice in cabinetul de cosmetica

Cursul se adreseaza atat persoanelor din domeniul cosmeticii, cat si apiterapeutilor care doresc sa isi largeasca cunostiintele din domeniu.

Numarul maxim de persoane inscrise: 12.

Costul cursului este de 200 de euro si include toate materialele didactice, materialele ce se vor folosi in cadrul practicii, coffe-break-uri si pranzul pentru cele doua zile.

Pentru mai multe detalii si inscrieri va rugam sa ne contactati pe e-mail: pfeiffer.tamina@apiestetic.ro sau 0723.649.490.

Va asteptam cu drag!

Alatura-te discutiei!

comentarii

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail