Practica in cadrul scolii

Modulul de practica reprezinta ultimile 3 luni din programa scolii. In acel punct, cursantul trebuie sa stapaneasca foarte bine: diagnosticarea tipului de ten, intocmirea unui plan de tratament personalizat, procedurile si aparatele cosmetice, alte proceduri din tehnica cosmetica.

Secondati si sub supravegherea lectoriilor, cursantii vor intra in atmosfera de lucru reala a unui cabinet de cosmetica. Practica se va face in cadrul salonului scolii, in functie de orar si de programari.

Telul nostru este sa oferim elevilor nostri motivatia de a fi perfectionisti si sa ii indrumam catre o cariera profesionala cat mai de succes. Comparativ cu alte scoli, noi nu promovam un anumit brand sau o anumita linie de cosmetice.

Industria produselor cosmetice este foarte mare, iar rolul nostru ca profesionisti in domeniu este sa (re)cunoastem produsele cosmetice de calitate, care au in spate o baza stiintifica solida. Suntem atenti la dezvoltarea carierei tale si, de aceea in cadrul scolii vei invata ce inseamna calitatea produselor cosmetice si cum sa te orientezi catre linii de produse cosmetice profesionale care sa te ajute sa ai clientele pe deplin multumite.