Fie ca sunteti la inceputul drumului sau va doriti sa faceti o schimbare in viata profesionala, este important sa stiti ca pentru a lucra in cosmetica trebuie sa dati dovada de pasiune pentru frumusete, sanatate si armonie. O meserie in cosmetica implica atat responsabilitate fata de clienti, dar si o satisfactie cum putine meserii pot sa ofere.

Pentru o cariera in cosmetica trebuie sa gasiti o scoala care sa va ghideze corect si cu responsabilitate primii pasi. Aceasta ar fi bine sa fie o scoala de cosmetica acreditata de Ministerul Muncii si Solidaritatii Sociale. Astfel, dupa absolvire, veti avea o diploma de calificare in cosmetologie recunoscuta atat in Romania cat si in Uniunea Europeana.

Alt aspect de care trebuie sa tineti cont este implicarea scolii de cosmetica in planificarea carierei si avantajul pe care aceasta poate sa il ofere in gasirea unui loc de munca sau in deschiderea unui salon. O scoala serioasa va va oferi recomandari catre viitori angajatori, garantand calitatea pregatirii dobandite.

De ce sa aveti incredere in Scoala de cosmetica Apiestetic Romania

Scoala de cosmetica Apiestetic este infiintata de profesionisti cu exprienta considerabila atat in Romania, cat si in strainatate. In cadrul acestei scolii punem accentul pe traditia fostei scoli romanesti de cosmetica.

Decizia noastra se bazeaza pe realitatea ca Romania a avut si are o scoala de cosmetologie serioasa, cu baza fundamentata de oameni de stiinta de valoare inestimabila, precum dr. Aurel Voinea, parintele cosmeticii. Alte personalitati de existenta carora ar trebui sa stiti sunt Olga Tudori si Natalita Gorgea, cele care au fondat primul Institut de infrumusetare din Romania. Nu in ultimul rand trebuie sa aflati ca cele mai bune cosmeticiene din lume au originile in Romania, avand la baza scoala traditionala.

Bursa scolii de cosmetica Apiestetic Romania

Un motiv in plus care ne recomanda este ca venim in ajutorul vostru acordand unui/unei cursant(e) o bursa la scoala de cosmetica care acopera integral costul cursurilor de cosmetica. Selectia se face in urma interviurilor de admitere, iar criteriile includ conditia financiara, motivatia, determinarea, aptitudini etc.

Alatura-te discutiei!

comentarii

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail